Blog

Jakie warunki gruntowe powinny być spełnione, aby montaż oczyszczalni drenażowej był możliwy?

Istnieje kilka warunków gruntowo-wodnych, które muszą być spełnione w celu zapewnienia udanego montażu i sprawnej pracy drenażowej oczyszczalni ścieków. Ocena warunków gruntowych, rodzaju gleby i poziomu lustra wody jest niezwykle ważną częścią przygotowania do inwestycji. Nie tylko pomaga wybrać odpowiedniego typu oczyszczalnię, ale również określić najlepszą lokalizację dla niej.

Czytaj dalej

Głośna praca oczyszczalni biologicznej – z czego to może wynikać?

Dźwięki wydobywające się z przydomowych oczyszczalni ścieków mogą być uciążliwe dla osób mieszkających w ich pobliżu. Co powoduje hałas w tych urządzeniach? Czy głośna praca oczyszczalni to zawsze oznaka awarii? W tym artykule omówimy przyczyny głośnej pracy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Czytaj dalej

Jakie wymogi powinien spełniać zbiornik bezodpływowy na ścieki?

Zbiorniki bezodpływowe mają za zadanie magazynować ścieki i zapobiegać ich przedostawaniu się do środowiska. Dlatego też muszą one odpowiadać określonym wymaganiom. Podstawowym warunkiem, jaki muszą spełniać, jest szczelność. Jakie są pozostałe warunki? Od czego zależy możliwość zastosowania zbiorników w charakterze szamba? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Czytaj dalej

Czy przed montażem przydomowej oczyszczalni ścieków należy wykonać badania geologiczne?

Rozważając instalację przydomowej oczyszczalni ścieków, należy rozważyć potencjalne korzyści z wykonania badań geologicznych. Badania geologiczne mogą dostarczyć cennych informacji o lokalnej geologii, warunkach glebowych i potencjalnych zagrożeniach związanych z instalacją. Poprzez ocenę warunków glebowych i identyfikację potencjalnych zagrożeń, badania geologiczne mogą zapewnić bezcenny wgląd w bezpieczeństwo i wydajność każdej oczyszczalni ścieków.

Czytaj dalej

Jakie filtry stosuje się do pozyskiwania wody deszczowej?

Zbieranie wody deszczowej to proces zbierania i przechowywania wody deszczowej do przyszłego użytku. Praktyka ta jest stosowana od wieków, a w ostatnich latach ze względu na związane z tym korzyści dla środowiska, staje się coraz chętniej stosowana. Aby zapewnić, że zebrana woda deszczowa jest bezpieczna do użytku, ważne jest, aby ją odpowiednio filtrować. Na blogu […]

Czytaj dalej

Jak zamontować oczyszczalnię na podmokłym terenie?

Posiadasz działkę na podmokłym terenie? Zastanawiasz się, czy przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie prawidłowo funkcjonowała w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych? Nie musisz się obawiać! Istnieją rozwiązania pozwalające na montaż oczyszczalni ścieków na działce o takich warunkach. Przeczytasz o tym poniżej.

Czytaj dalej

Czy przydomowe oczyszczalnie ścieków powinny być wyposażone w przepompownię?

Przepompownia to urządzenie, które pozwala na przetłaczanie ścieków w miejscach, w których niemożliwe jest wykorzystanie grawitacji poprzez zastosowanie odpowiednich spadków w rurach kanalizacyjnych. Czy wszystkie przydomowe oczyszczalnie ścieków muszą być wyposażone w przepompownię? W jakich sytuacjach konieczny jest montaż przepompowni ścieków? Na te pytania odpowiadamy w tekście. W jakich sytuacjach należy zamontować przepompownię ścieków? Przepompownia […]

Czytaj dalej

Jak wyprowadzić rurę odpływową oczyszczalni biologicznej na terenie który się wznosi?

Planujesz montaż przydomowej oczyszczalni ścieków na działce umiejscowionej na stoku? Zastanawiasz się, w jaki sposób poprowadzić rury na terenie, który się wznosi? Informujemy, z jakimi problemami zmierzysz się podczas montażu oczyszczalni biologicznej na terenie górzystym oraz wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę podczas realizacji inwestycji. Jakie problemy generuje montaż oczyszczalni na nierównym terenie? Montaż przydomowej oczyszczalni […]

Czytaj dalej

Czy zbiornik na deszczówkę można zamontować w piwnicy?

Zbiorniki na deszczówkę stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jednak ich wielkość oraz nie zawsze pasujący do elewacji wygląd budzą niekiedy zastrzeżenia. Sprawdzamy, czy zbiorniki na wodę deszczową mogą być montowane w piwnicach. Wyjaśniamy także, jakie jeszcze miejsca dobrze sprawdzają się do montażu zbiorników.

Czytaj dalej

Czy da się uzyskać niezależność od zewnętrznych dostaw wody i odbioru ścieków?

W dzisiejszych czasach niezależność od zewnętrznych dostawców mediów stała się synonimem większego bezpieczeństwa. Posiadanie własnego źródła energii elektrycznej powoli staje się normą. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych dysponuje również własnym ekologicznym źródłem ciepła, jakim jest pompa ciepła. Czy można uniezależnić się również od dostaw wody? Czy możliwe jest radzenie sobie ze ściekami we własnym zakresie? […]

Czytaj dalej
SPRAWDŹ OFERTĘ