16 wrz

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków

Własna, wybudowana w pobliżu domu oczyszczalnia ścieków to bardzo poważna inwestycja. Koszty takiej instalacji nie należą do najniższych, jednak funkcjonować może ona przez bardzo długi czas, sięgający kilkudziesięciu lat. Możliwość samodzielnego odprowadzania ścieków w dużej mierze przekłada się na oszczędzanie, gdyż koszty utrzymania takiego systemu są zauważalnie niższe od klasycznego pozbywania się szamba przy pomocy kanalizacji. Jeśli spełnia się wszystkie warunki na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, to nie powinno się zwlekać z tą decyzją i podjąć się budowy jak najprędzej.

Rzecz jasna, nie jest to przedsięwzięcie, z którym przeciętny człowiek poradzi sobie samemu. Należy w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalistów, którzy dopilnują tego, aby operacja ta przeszła bez utrudnień. Źle zamontowana, nieszczelna przydomowa oczyszczalnia ścieków jest wielkim problemem, głównie ze względu na odór oraz uwalnianie nieprzefiltrowanego szamba prosto do gleby. Sytuacja taka jest o tyle niebezpieczna, że z reguły zauważa się ją dopiero w momencie, gdy wody gruntowe ulegają zatruciu, a zanieczyszczenia przechodzą do studni, zbiorników wodnych oraz upraw roślin, wywierając na nich prawdziwie katastrofalne skutki. Z tego powodu koniecznie trzeba upewnić się, że zakładany zbiornik jest całkowicie szczelny, a dodatkowo pokrywa go gwarancja.

Prosto i efektywnie – Dlaczego warto wybierać kompletne zestawy?

Jak można się domyślić, przydomowa oczyszczalnia ścieków okaże się najbardziej szczelna, kiedy zamówi się ją w jednym kawałku. Urządzenie to, w zależności od konkretnego modelu, może składać się nawet z kilku komór. Każde połączenie, spoiwo oraz spawanie to miejsce narażone na uszkodzenia mechaniczne i korozję materiału, dlatego powinno się je w miarę możliwości ograniczyć. Ciężkie, betonowe konstrukcje co prawda cechują się niezaprzeczalną wytrzymałością, lecz z uwagi na ich wagę często trzeba przewozić je na działkę w kilku partiach, a następnie składać na miejscu. Jeśli rozwiązanie takie jest koniecznością, to najlepiej jest zawierzyć ten montaż profesjonalistom. Samodzielna próba wybudowania takiej oczyszczalni być może zaoszczędzi nieco pieniędzy, lecz grozi ryzykiem wycieku, za którym pójdą o wiele większe wydatki.

O czym należy pamiętać przy budowie oczyszczalni przydomowej?

Nawet jeśli ma się zamiar skorzystać ze specjalistycznych usług, wciąż należy wybrać właściwe miejsce do budowy. Wybór ten nie może być podyktowany przypadkiem – jest on kluczowy dla właściwego funkcjonowania instalacji.

Przede wszystkim, uwagę należy zwrócić na:

  • pobliskie sieci kanalizacyjne
  • odpowiednie rozmiary działki
  • osadnik wstępny
  • odległość od domu (z uwagi na możliwy odór)

Nie można pominąć też kwestii pozwolenia, które udzielają urzędy po wręczeniu im właściwego wniosku. Proces ten może nieco potrwać, dlatego rozsądnie jest złożyć taki dokument już około miesiąca przed rozpoczęciem montażu. Istnieją pewne ulgi i ustępstwa związane z tą formalnością, dlatego warto jest dowiedzieć się więcej na ten temat.

Oczyszczalnie przydomowe Mawex Eko

Zapewniamy montaż, doradztwo techniczne, projektowanie oraz serwis urządzeń. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Kontakt

Gabriel Woleński tel. 512 462 835
Mateusz Węgrzyn tel. 887 696 831
E-mail biuro@mawex-eko.pl




    SPRAWDŹ OFERTĘ