Ile lat jest w stanie funkcjonować dobra przydomowa oczyszczalnia biologiczna?

Właściciele domów jednorodzinnych muszą zastanowić się nad tym, w jaki sposób odprowadzać ścieki. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań jest inwestycja w przydomową oczyszczalnię biologiczną. Wiele osób zastanawia się, czy taki wydatek ma sens i czy instalacja spełni ich oczekiwania. Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych przez naszych Klientów jest niewątpliwie ta dotycząca czasu, w jakim można eksploatować przydomową oczyszczalnię biologiczną. Ile lat można z niej korzystać?

Trwałość i niezawodność, czyli jak długo posłuży przydomowa oczyszczalnia 

Osobom, które odwiedzają naszą firmę, ponieważ interesują się inwestycją w przydomową oczyszczalnię biologiczną w Krakowie, zwykle zależy na tym, aby instalacja była bezpieczna i efektywna, do tego, aby posłużyła im przez długie lata. W takich przypadkach proponujemy im na przykład biologiczną oczyszczalnię ścieków BioFicient, która dzięki mocnemu, żebrowanemu zbiornikowi wyróżnia się trwałością i wysoką skutecznością oczyszczania, a do tego niezawodnością – udzielamy na nią aż 20 lat gwarancji.

W praktyce oznacza to, że jednorazowy wydatek na dobrej jakości oczyszczalnię jest dobrą decyzją, ponieważ instalacja posłuży przez naprawdę długie lata, a w razie problemów zostanie naprawiona. Właściwie eksploatowana oczyszczalnia biologiczna, która jest też odpowiednio konserwowana, może działać nawet kilkadziesiąt lat.

Co zrobić, aby przydomowa oczyszczalnia biologiczna służyła przez długie lata? 

Warto pamiętać, że aby biologiczna przydomowa oczyszczalnia służyła przez długie lata, trzeba o nią odpowiednio dbać. Mowa tutaj nie tylko o starannym montażu przeprowadzonym przez specjalistów, ale również o czyszczeniu, którego częstotliwość powinna być uzależniona od wielkości osadnika czy o opróżnianiu nadmiernego osadu, co zwykle wystarczy zrobić raz do roku. Oprócz tego trzeba też pamiętać o regularnych przeglądach, które powinny się odbywać zgodnie z zalecaniami producenta. Niemniej ważną kwestią jest korzystanie ze wsparcia specjalistów po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących objawów, jeśli chodzi o działanie oczyszczalni.

SPRAWDŹ OFERTĘ