Jak uczynić ze zbiornika na deszczówkę element dekoracyjny ogrodu?

Nowoczesne zbiorniki na deszczówkę cechują się nie tylko korzystnymi parametrami technicznymi, ale również estetycznym wyglądem. Naziemne zbiorniki mogą mieć postać antycznych amfor, rustykalnych beczek lub dekoracyjnych murków. Dzięki temu nie trzeba ich ukrywać – wręcz przeciwnie, mogą stanowić element dekoracyjny ogrodu.

Gdzie najlepiej ustawić zbiornik na wodę deszczową?

Usytuowanie zbiornika na wodę deszczową musi być dostosowane do rozmieszczenia rur spustowych. Planując montaż systemu zagospodarowania wody deszczowej, należy więc odpowiednio rozplanować sieć rynien oraz wybrać takie miejsce na zbiornik, do którego możliwe jest doprowadzenie wody za pomocą rur. Oznacza to, że w celu gromadzenia wody z połaci dachowych, zbiornik powinien znajdować się w pobliżu budynku. Dostępność dekoracyjnych zbiorników na wodę sprawia, że nie stanowi to już problemu. Estetyczne beczki czy amfory z łatwością można bowiem wkomponować z rabatki czy ustawić w pobliżu tarasu.

Jak wkomponować zbiornik na deszczówkę w aranżację ogrodu?

Wybierając zbiornik na deszczówkę, warto dopasować go pod względem stylu do domu i ogrodu. Jeśli dom wykończony jest w stylu nowoczesnym, doskonale pasować do niego będzie zbiornik imitujący kamienną studnię lub murek. Uzupełnieniem rustykalnej aranżacji domu i ogrodu może być natomiast zbiornik w postaci tradycyjnej beczki. Świetnie prezentować się on będzie w otoczeniu kwiatów. Można ustawić go również w pobliżu ogródka warzywnego. Obok tarasu dobrze wyglądać będzie zbiornik na deszczówkę w kształcie antycznej amfory. Taki element wyposażenia ogrodu warto ustawić również obok wejścia do domu czy koło ogrodowej altany.

Aby uczynić ze zbiornika na wodę deszczową element dekoracyjny ogrodu, trzeba wkomponować go w otoczenie, na przykład obsadzając kwiatami, umieszczając w obrębie poletka warzywnego czy umieszczając dookoła donice z kwiatami. Dzięki temu zbiornik na deszczówkę będzie stanowił część spójnej kompozycji.

SPRAWDŹ OFERTĘ