Jaką czystość ma woda uzyskiwania w procesie oczyszczania ścieków?

Z roku na rok coraz bardziej na popularności zyskuje inwestycja w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dzieje się tak, ponieważ budowa jest opłacalna – koszty eksploatacyjne są nawet kilkukrotnie niższe niż w przypadku tradycyjnego szamba. Poza tym jej budowa to też ukłon w stronę środowiska naturalnego, ponieważ dzięki niej nie ma zagrożenia, że grunt albo wody gruntowe zostaną skażone. Osoby, które się na nią decydują, zwykle mają wiele pytań dotyczących zasad jej działania czy możliwości, które daje. Jedną z częściej poruszanych kwestii jest ta dotycząca czystości wody, która jest uzyskiwana w procesie oczyszczania. Co warto wiedzieć na jej temat?

Czym się wyróżnia woda pochodząca z biologicznej oczyszczalni ścieków?

Często zdarza się tak, że nasi Klienci, którzy decydują się na budowę ekologicznej oczyszczalni ścieków w Krakowie po weryfikacji możliwości montażu takiej instalacji, zadają wiele pytań dotyczących zasady jej działania czy sposobu konserwacji. Jedną z ważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, jest niewątpliwe ta dotycząca czystości wody, która jest uzyskiwana w procesie oczyszczania ścieków.

Otóż w wyniku procesów, które zachodzą w instalacji, można otrzymać wodę, którą można bez obaw wykorzystywać do podlewania ogródka. Alternatywą dla takich praktyk jest odprowadzanie jej do gleby albo do cieków wodnych, czyli rzek lub rowów melioracyjnych. Jednocześnie należy podkreślić, że woda pochodząca z oczyszczalni nie nadaje się do spożycia.

Jakie procesy sprawiają, że woda z oczyszczalni jest zdatna do użycia?

Decydując się na budowę biologicznej oczyszczalni ścieków, warto wiedzieć, jakie procesy gwarantują, że oczyszczona woda nadaje się do podlewania ogrodu. Otóż w przypadku oczyszczalni biologicznych mamy do czynienia z procesami bakteryjnego i mechanicznego oczyszczania, które zachodzą w zbiorniku. Mowa tutaj o pozbawianiu jej dodatków mineralnych czy frakcji stałych. W efekcie woda wyróżnia się bardzo dobrym stopniem oczyszczenia, a co za tym idzie – jest bezpieczna do wykorzystania do nawadniania trawnika czy odprowadzenia do gruntu.

SPRAWDŹ OFERTĘ