Jakie materiały wykorzystuje się przy budowie przydomowych oczyszczalni ścieków?

Inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków coraz bardziej zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ takie rozwiązanie jest przyjazne środowisku naturalnemu, a do tego pozwala zaoszczędzić na rachunkach za wywóz nieczystości. Osoby, które interesują się tą instalacją, nierzadko pytają, z czego się składa i jakie materiały muszą zostać wykorzystane podczas jej budowy. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie rozwiniemy tę kwestię.

Osadnik gnilny, przepompownia i studzienka

Osobom, które odwiedzają naszą firmę, ponieważ interesują się inwestycją w przydomową oczyszczalnię ścieków w Małopolsce i pytają o jej budowę, tłumaczymy schemat działania krok po kroku. Na początek trzeba wspomnieć o osadniku gnilnym. W tym miejscu zachodzą procesy biochemiczne, które mają na celu sfermentowanie osadu i rozłożenie związków rozpuszczalnych w wodzie i nierozpuszczalnych związków mineralnych.

Opcjonalnym elementem jest przepompownia, która służy do odprowadzania ścieków gospodarczych, wód odpadowych, drenażowych i roztopowych. Następnie ścieki trafiają do studzienki rozdzielczej, która stanowi początek drenażu i jest przeznaczona do równomiernego rozprowadzania podczyszczonych ścieków do poszczególnych przewodów.   

Jakie inne elementy wchodzą w skład przydomowej oczyszczalni?

Kolejnym elementem wchodzącym w skład przydomowej oczyszczalni jest filtr gruntowo-roślinny. Jego zadaniem jest oczyszczenie ścieków, które przepływają do niego z wcześniej wspomnianego osadnika gnilnego. Następnie trzeba wspomnieć o drenażu rozsączającym i zbierającym. To właśnie w tym miejscu odbywa się właściwe oczyszczanie. Mowa tutaj o procesach rozkładu materii organicznej, podczas których wykorzystywane są bakterie tlenowe.

Ostatnim elementem wchodzącym skład konstrukcji przydomowej oczyszczalni ścieków jest system odprowadzania oczyszczonych ścieków. W zależności od potrzeb i możliwości może to być studnia chłonna, drenaż rozsączający albo zbiornik wodny. Dzięki niemu oczyszczone ścieki mogą bezpiecznie zostać odprowadzone do gruntu, do wód powierzchniowych albo do urządzeń wodnych.

SPRAWDŹ OFERTĘ