Kompaktowa oczyszczalnia ścieków – gdzie i kiedy się sprawdza?

Kompaktowe oczyszczalnie ścieków cechują się kompleksowym działaniem – wszystkie procesy mechanicznego i biologicznego utylizowania nieczystości zachodzą w zamkniętym zbiorniku. Urządzenia tego typu zajmują niewiele miejsca, a są przy tym niezwykle skuteczne. Sprawdzamy, w jakich sytuacjach warto postawić na kompaktową oczyszczalnię ścieków.

Jak działa kompaktowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków o budowie kompaktowej ma postać pojedynczego, zamkniętego, szczelnego zbiornika. Wnętrze oczyszczalni kompaktowej jest podzielone na kilka komór – osadnik wstępny, strefę biologiczną i osadnik wtórny. W kolejnych komorach zachodzą procesy oczyszczania mechanicznego, biologicznego w środowisku beztlenowym, biologicznego w środowisku tlenowym i sedymentacji. Dzięki zastosowaniu złoża biologicznego zamkniętego z monolitycznym zbiorniku, rozkład nieczystości jest niezwykle skuteczny. Pozwala oczyścić ścieki do takiego stanu, że możliwe jest ich odprowadzenie do otoczenia.

Gdzie i kiedy kompaktowa oczyszczalnia ścieków jest najlepszym wyborem?

Kompaktowa oczyszczalnia przydomowa BioSafe to urządzenie polecane w wielu sytuacjach. Monolityczna oczyszczalnia biologiczna doskonale sprawdza się na niewielkich działkach, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca i nie wymaga wykonywania bardzo głębokiego wykopu.

Co więcej, oczyszczalnia kompaktowa może być stosowana w warunkach glebowych uniemożliwiających montaż instalacji drenażowej, a więc w podłożu o bardzo niskiej przepuszczalności czy w wypadku wysokiego poziomu wód gruntowych.

Kompaktowa oczyszczalnia biologiczna stanowi dobry wybór w sytuacjach, gdy zależy nam na urządzeniu praktycznie bezobsługowym. Dzięki wysokiej skuteczności pozwala bowiem na automatyczne odprowadzanie oczyszczonej wody do pobliskiego rowu melioracyjnego czy cieku wodnego, a niewielka ilość pozostałego osadu nie wymaga częstego wybierania.

Kompaktowa oczyszczalnia ścieków wykorzystująca złoże biologiczne doskonale sprawdza się do utylizowania nieczystości pochodzących z domów jednorodzinnych. Warto zdecydować się na jej montaż zwłaszcza w przypadku niewielkich działek, trudnych warunków gruntowych i wysokich wymagań dotyczących finalnej jakości oczyszczonych ścieków.

SPRAWDŹ OFERTĘ