Które biopreparaty skutecznie redukują ilość osadów ściekowych?

W procesie oczyszczania ścieków w przydomowych oczyszczalniach biorą udział bakterie, których zadaniem jest rozkład substancji organicznych. Stosując biopreparaty można przyspieszyć proces rozkładu ścieków i zredukować ilość osadów, które odkładają się w zbiornikach. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie częstotliwości usuwania i wywożenia osadów ściekowych. Sprawdzamy, jakie biopreparaty sprawdzają się w przydomowych oczyszczalnia ścieków.

Co wchodzi w skład biopreparatów do oczyszczalni ścieków?

Celem stosowania biopreparatów do przydomowych oczyszczalni ścieków jest usprawnienie ich działania poprzez uzupełnianie złoża biologicznego. Odpowiednio rozbudowana flora bakteryjna w instalacji jest w stanie podołać procesom rozkładu zanieczyszczeń organicznych i w efekcie zmniejszyć ilość osadów ściekowych do minimum. Dlatego właśnie warto regularnie stosować biopreparaty przeznaczone do różnych typów przydomowych oczyszczalni ścieków.

Biopreparaty do przydomowych oczyszczalni zawierają mikroorganizmy lub enzymy, których zadaniem jest rozkład różnego rodzaju substancji w ściekach. Najczęściej są to bakterie, ale zastosowanie w oczyszczaniu ścieków znajdują także grzyby, pleśnie, glony i pierwotniaki.

Dlaczego warto stosować biopreparaty do przydomowych oczyszczalni?

Stosowanie biopreparatów do przydomowych oczyszczalni ścieków pozwala zmniejszyć ilość osadów, które nie ulegają rozłożeniu i zalegają w zbiornikach. Preparaty do oczyszczalni zapobiegają powstawaniu kożucha na powierzchni ścieków. Mogą one także redukować przykre zapachy, związane z wytwarzaniem siarkowodoru.

Kupując biopreparaty do przydomowej oczyszczalni ścieków, koniecznie należy sprawdzić ich skład i zastosowanie. Kluczem do sukcesu jest bowiem właściwe dopasowanie środka do wymagań oczyszczalni. Preparat dobrze dobrany do rodzaju oczyszczalni i złoża biologicznego pozwala usprawnić działanie instalacji.

SPRAWDŹ OFERTĘ