Oczyszczalnia drenażowa Marseplast 2000-3000

Oczyszczalnia drenażowa Marseplast 2000-3000Oczyszczalnia drenażowa Marseplast 2000-3000 to kompletny, gotowy do zainstalowania system oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych. W pakiecie podstawowym otrzymujemy m.in. zbiornik o wybranej pojemności, dwie nitki rur drenażowych, wkład filtracyjny, rury wywiewne, kolanka i studzienkę rozdzielającą. Dodatkowo, jeżeli jest taka potrzeba, wynikająca z warunków miejsca instalacji oczyszczalni, można też skorzystać z dedykowanych nadstawek na zbiornik i studzienkę rozdzielczą (umożliwiają regulację głębokości posadowienia).

W niektórych przypadkach konieczne może się okazać również zainstalowanie przepompowni ścieków (np. do pokonania wzniesień terenu), tuneli rozsączających (ułatwiają rozsączanie, szczególnie w glebach mniej przepuszczalnych) oraz włazów do zbiornika i studzienek (mocniejsze i estetyczniejsze zamienniki dekli z zestawu podstawowego). Nie musisz jednak martwić się o wysokie koszty systemu – nawet gdy zajdzie potrzeba instalacji dodatkowych elementów montaż oczyszczalni drenażowej Marseplast to rozwiązanie, które wyróżnia się doskonałą relacją jakości i wydajności do ceny.

Jak działa oczyszczalnia Marseplast typu drenażowego?

Zarówno oczyszczalnie biologiczne, jak i drenażowe wykorzystują te same procesy oczyszczania ścieków pod wpływem aktywności (namnażania) bakterii beztlenowych i tlenowych żywiących się materią organiczną. Istotną różnicą jest to, że w przypadku oczyszczalni biologicznych, np. takich jak BioDisc czy BioPura, wszystkie procesy odbywają się w zamkniętym zbiorniku (lub zbiornikach). Z kolei w oczyszczalni drenażowej ściek podczyszczony w zbiorniku gnilnym (procesy beztlenowe i mechaniczne oddzielenie frakcji stałej) trafia do drenażu, gdzie odbywa się właściwe oczyszczanie z udziałem bakterii tlenowych.

Oczyszczalnia drenażowa Marseplast jest bardzo skuteczna, pod warunkiem, że zostanie profesjonalnie zamontowana, po starannym zbadaniu właściwości gruntu, w którym ma być posadowiona. Właściwie zaprojektowany i zainstalowany system to inwestycja na długi czas. Eksperci z naszej firmy zajmą się wykonaniem projektu oczyszczalni dostosowanej do potrzeb użytkowników oraz warunków na działce. Udzielą też praktycznych porad dotyczących eksploatacji systemu, które mogą wpłynąć na wydłużenie jego żywotności. Podpowiedzą, jak przeprowadzić instalację oczyszczalni przydomowej lub zajmą się jej montażem.

Dlaczego warto wybrać oczyszczalnię drenażową Marseplast?

Oczyszczalnia drenażowa Marseplast wyróżnia się dużą efektywnością, co sprawia, że jest idealna dla osób poszukujących niezawodnego systemu. Niskie koszty utrzymania i konserwacji oraz łatwa instalacja, którą można przeprowadzić samodzielnie, to kolejne atuty tego produktu. Wybierając oczyszczalnię drenażową Marseplast, można liczyć na brak nieprzyjemnych zapachów oraz cichą pracę. System jest też wygodny w obsłudze – usunięcie osadów konieczne jest raz na dwa lata, co pół roku trzeba przeprowadzić czyszczenie filtra i drenażu oraz co miesiąc lub dwa uzupełnić preparaty.

Oczyszczalnia drenażowa Marseplast cechuje się szczelnym i wytrzymałym zbiornikiem, który nie ulega uszkodzeniom pod wpływem substancji zawartych w ściekach. Ożebrowana konstrukcja zapewnia odporność na działanie zewnętrznych obciążeń. Produkt opatrzony jest niezbędnymi atestami i certyfikatami potwierdzającymi zgodność z normami europejskimi, co gwarantuje wysoką jakość wykonania. Liczne zalety takiego systemu sprawiają, że wśród naszych Klientów z Krakowa, Tarnowa czy Nowego Sącza oczyszczalnie przydomowe typu drenażowego cieszą się dużą popularnością.

Po ilu latach drenaż wymaga wymiany?

Czas użytkowania oczyszczalni drenażowej uzależniony jest od tego, jak długo drenaż pozostanie drożny. Praktyka pokazuje, że żywotność oczyszczalni drenażowej może sięgać 20 i więcej lat. Na wydłużenie tego czasu mają wpływ dwa czynniki:

  • poprawność montażu – błędy w montażu oraz niedostosowanie rozwiązań konstrukcyjnych do rodzaju gruntu (najlepsze efekty osiąga się na glebach łatwo przepuszczalnych, żwirowych i piaszczystych) mogą doprowadzić do powstania niedrożności drenażu, a w efekcie upośledzenia lub wręcz wstrzymania funkcjonowania oczyszczalni,
  • właściwa eksploatacja – najlepiej zaprojektowana i wykonana oczyszczalnia drenażowa nie będzie działała poprawnie, jeżeli nie zatroszczymy się o kontrole ilości tłuszczu, zanieczyszczeń stałych, detergentów i innych agresywnych substancji chemicznych w ściekach, czyli wszystkich czynników, które prowadzą do zamierania kolonii bakteryjnych i mechanicznego zatykania drenażu.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoja oczyszczalnia drenażowa będzie służyła niezawodnie przez lata, skorzystaj z fachowego wykonawstwa i porad technicznych specjalistów firmy Mawex-Eko. Zapraszamy do współpracy.