Oczyszczalnie polecane dla zakładów rolno-spożywczych

Zakłady rolno-spożywcze takie jak mleczarnie, masarnie, ubojnie czy zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego wymagają stosowania odpowiednich instalacji oczyszczających ścieki. Muszą one cechować się dużą zdolnością oczyszczania i wysoką wydajnością nawet w momentach zwiększonego obciążenia. Jakie oczyszczalnie ścieków najlepiej sprawdzają się w przypadku zakładów rolno-spożywczych?

Oczyszczalnia BioDisc

Pierwszą z oczyszczalni ścieków polecanych dla zakładów rolno-spożywczych jest BioDisc firmy Kingspan. Oczyszczalnia BioDisc dedykowana jest w sytuacji zwiększonej produkcji ścieków, a więc dla takich miejsc jak zespoły mieszkaniowe i osiedla, pensjonaty i hotele, ośrodki rekreacyjne, centra narciarskie, stacje paliw oraz różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Oczyszczalnia ścieków BioDisc wyróżnia się unikalnym system zarządzania przepływem ścieków. Dzięki systemowi czerpakowemu efektywnie oczyszcza nawet w przypadku dużych obciążeń organicznych i częstych dopływów szczytowych. Pozwala na osiągnięcie wysokiej czystości ścieków. Jest przy tym bezpieczna i wygodna w sterowaniu. Istotnym atutem są również niskie koszty jej eksploatacji.

Oczyszczalnia biologiczna EnviroSafe

W zakładach rolno-spożywczych dobrze sprawdza się również oczyszczalnia EnviroSafe. Instalacja ta wykorzystuje procesy oczyszczania mechanicznego w warunkach beztlenowych oraz tlenowych. Oczyszczalnia EnviroSafe firmy Kingspan jest wydajna i bardzo skuteczna dzięki przemyślanej konstrukcji. Posiada ona osadnik wstępny, strefę oczyszczania biologicznego oraz osadnik wtórny. Za stabilizację pracy odpowiada natomiast system sterowania przepływem, utrzymujący stałą jakość odprowadzanej po oczyszczeniu wody. Oczyszczalnia biologiczna EnviroSafe może być stosowana nie tylko w przypadku gospodarstw rolnych czy zakładów przetwórstwa spożywczego, ale także w przypadku osiedli, pensjonatów, hoteli czy ośrodków rekreacyjnych.

Wybierając oczyszczalnię do zakładu rolno-spożywczego należy sięgnąć po rozwiązania o większej pojemności i wyższej wydajności niż standardowe instalacje przydomowe. Zarówno BioDisc, jak i EnviroSafe są w stanie skutecznie oczyścić ścieki emitowane podczas różnego rodzaju procesów przetwórstwa spożywczego.

SPRAWDŹ OFERTĘ