Drenażowe oczyszczalnie ścieków – szamba ekologiczne

Drenażowe oczyszczalnie ścieków, znane też jako szamba ekologiczne, zyskują rosnącą popularność wśród mieszkańców Małopolski. W naszej ofercie znajdziesz wiele tego rodzaju systemów. Sprawdzają się one idealnie w miejscach o ograniczonym dostępie do sieci kanalizacyjnej. Stanowią ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych szamb betonowych. Nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb i preferencji, a także warunków terenowych na Twojej działce. Zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i montażem oczyszczalni drenażowych w Małopolsce, a także sąsiednich województwach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Drenażowe oczyszczalnie ścieków to systemy, które pozwalają na skuteczną neutralizację odpadów i odprowadzenie oczyszczonej wody do gruntu. Są one szczególnie polecane dla domów jednorodzinnych oraz innych obiektów, które nie są podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Na prywatnych posesjach idealnie sprawdzą się oczyszczalnie drenażowe Marseplast, które wykorzystują naturalne procesy biologiczne do oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych. Działanie szamb ekologicznych bazuje przede wszystkim na rozkładzie materii organicznej przez mikroorganizmy, co sprawia, że zachodzące procesy nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Szamba ekologiczne – drenażowe oczyszczalnie dla mieszkańców Małopolski

W Małopolsce oczyszczalnie drenażowe (szamba ekologiczne) cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na liczne w tym regionie tereny nieobjęte kanalizacją miejską. Właściciele nieruchomości, którzy chcą zadbać o środowisko oraz uniknąć kłopotliwej obsługi tradycyjnego szamba coraz częściej decydują się na tego typu rozwiązania. Wychodząc naprzeciw potrzebom okolicznych mieszkańców, przygotowaliśmy szeroką ofertę oczyszczalni drenażowych dla mieszkańców Małopolski. Dostarczamy systemy o dużej wydajności, przystosowane do obsługi gospodarstw domowych o zróżnicowanej liczbie mieszkańców. Oferujemy m.in. montaż oczyszczalni przydomowych w Wieliczce, Tarnowie czy Nowym Sączu.

Jak działają drenażowe oczyszczalnie ścieków?

Podstawowe elementy drenażowej oczyszczalni ścieków to osadnik gnilny oraz drenaż rozsączający. Osadnik to zbiornik wykonany z materiału odpornego na działanie sił zewnętrznych oraz substancji zawartych w ściekach. Zachodzi tu sedymentacja osadów cięższych od wody, a także wstępny etap oczyszczania biologicznego polegający na fermentacji osadu. Podczyszczone ścieki są filtrowane i poddawane procesom oczyszczania na złożu rozsączającym, a następnie kierowane do systemu drenażowego. W tunelach drenażowych ma miejsce etap oczyszczania tlenowego i neutralizacja pozostałych zanieczyszczeń. Pozostałości ścieków mogą zostać bezpiecznie odprowadzone do gruntu.

Oczyszczalnia drenażowa nie wymaga stosowania środków chemicznych, jej montaż jest zatem rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. System ten idealnie sprawdzi się na większych działkach. W przypadku małej dostępności przestrzeni lepszym wyborem może okazać się np. oczyszczalnia przydomowa BioDisc o kompaktowej budowie. W naszej ofercie dostępne są zróżnicowane instalacje umożliwiające ekologiczne oczyszczenie ścieków. Zarówno szamba ekologiczne, jak i pozostałe systemy, które mamy w asortymencie spełniają aktualne normy dotyczące ochrony środowiska, są również objęte gwarancją. Skontaktuj się z nami, a fachowcy z MAWEX EKO pomogą wybrać idealne dla Ciebie rozwiązanie!