Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest optymalnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie została podciągnięta kanalizacja ściekowa lub korzystanie z niej nie jest rozwiązaniem atrakcyjnym kosztowo. To również doskonała alternatywa dla tradycyjnego sposobu radzenia sobie ze ściekami bytowo-gospodarczymi, jakim są zbiorniki bezodpływowe (szamba). Oferujemy wykonanie oczyszczalni ścieków w dwóch najpopularniejszych na rynku systemach: drenażowym i biologicznym. Oba rozwiązania mają swoje zalety, którym warto przyjrzeć się bliżej przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu.

Biologiczne oczyszczalnie przydomowe i lokalne oczyszczalnie ścieków

Biologiczne oczyszczalnie przydomowe odznaczają się bardzo dobrym stopniem oczyszczenia ścieków. Wszystkie procesy bakteryjnego i mechanicznego oczyszczania zachodzą w obrębie jednego zbiornika. Doprowadzone do niego ścieki bytowo-gospodarcze są przesiewane mechanicznie (uwalniane od dużych, nierozpuszczalnych zanieczyszczeń), pozbawiane dodatków mineralnych (piasek), a także frakcji stałej (zanieczyszczenia stałe gromadzą się na dnie odstojników). Tak przygotowany płynny ściek poddawany jest obróbce biologicznej, czyli czyszczeniu przez bakterie. Po zakończeniu procesu otrzymujemy wodę, która nie nadaje się do spożycia, ale z powodzeniem możemy nią podlewać ogródek, albo odprowadzić do gleby czy cieków wodnych (rów, rzeka). Osad stały należy okresowo usuwać. Można go kompostować i wykorzystać jako naturalny nawóz.

Posiadamy w ofercie doskonałej jakości, bardzo wydajne i trwałe oczyszczalnie ścieków Kingspan oraz EKO-BIO:

  • biologiczna oczyszczalnia ścieków BioFicient – oczyszczalnie przydomowe BioPura (inaczej BioFicient) to trwałe (mocny, żebrowany zbiornik), niezawodne (20 lat gwarancji) urządzenia o wysokiej skuteczności oczyszczania, opartej na technologii złóż fluidalnych (błona biologiczna rozwija się na specjalnych polipropylenowych kształtkach),
  • oczyszczalnia przydomowa BioDisc – oczyszczalnie ścieków Kingspan, z obrotowym złożem biologicznym w postaci dwóch zestawów dysków, doskonale sprawdzają się także jako oczyszczalnie ekologiczne do hotelu, do restauracji oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność sprawnej neutralizacji dużych ilości ścieków silnie zanieczyszczonych różnego typu detergentami,
  • oczyszczalnia przydomowa BioSafe – kompaktowa oczyszczalnia firmy Kingspan odznacza się bardzo dyskretną pracą (minimalny poziom hałasu, brak nieprzyjemnych zapachów), jest łatwa w eksploatacji i niezwykle żywotna,
  • oczyszczalnie EKO-BIO – rodzimej produkcji biologiczne oczyszczalnie przydomowe, dostępne w pojemnościach 2500, 4000, 6000, 8000 litrów (odpowiednio dla maksimum 5, 10, 15 i 20 użytkowników), obsługa sprowadza się do zaaplikowania co 2 tygodnie niewielkiej dawki preparatu bakteryjnego oraz czyszczenia raz na 9 miesięcy.

Oczyszczalnie ścieków Kingspan dedykowane są nie tylko użytkownikom indywidualnym, lecz mogą być wykorzystywane jako oczyszczalnie ekologiczne do restauracji – z powodzeniem pełnią też rolę lokalnych oczyszczalni ścieków. Flagowym produktem w tej ostatniej grupie jest oczyszczalnia ścieków EnviroSafe.

Drenażowa oczyszczalnia ścieków

Drenażowa oczyszczalnia ścieków składa się z osadnika gnilnego oraz drenażu. Osadnik jest najczęściej plastikowym zbiornikiem o jednej lub większej liczbie komór, w których – na skutek działania bakterii beztlenowych i mechanicznego filtrowania zachodzi proces upłynniania ścieków oraz oddzielania frakcji stałej i ciekłej. Tak podczyszczony ściek trafia do drenażu, czuli rur i innych elementów rozsączających, które zainstalowane są w specjalnie przygotowanym poletku żwirowym. W wyniku przechodzenia przez warstwy piasku i żwiru, ściek napowietrza się i oczyszcza – tym razem na skutek działania bakterii tlenowych.

Drenażowa oczyszczalnia ścieków ma bardzo atrakcyjną cenę i nie generuje dużych kosztów eksploatacyjnych – wymaga okresowego usuwania osadu ze zbiornika gnilnego. Polecana jest szczególnie dla obiektów użytkowanych okresowo (np. domów letnich). Warunkiem jej optymalnego wykorzystania jest instalacja na glebach łatwo przepuszczalnych (piaszczystych).

W naszej ofercie znajduje się sprawdzona i atrakcyjna cenowo oczyszczalnia drenażowa Marseplast.

Niezależnie od tego, jakiej oczyszczalni potrzebujesz, zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo i solidne wykonawstwo firmyMawex.

Kontakt

Łukasz Romuzga tel: 605 444 019 romuzga@mawex-eko.pl
Mateusz Węgrzyn tel. 887 696 831, wegrzyn@mawex-eko.pl, biuro@mawex-eko.pl