Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków

Biologiczne oczyszczalnie przydomowe to systemy, które wykorzystują naturalne procesy do neutralizacji zanieczyszczeń zawartych w ściekach. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków zawdzięczają swoją skuteczność działaniu mikroorganizmów – bakterii tlenowych i beztlenowych, które rozkładają materię organiczną. Dzięki temu są przyjazne dla środowiska i nie wymagają stosowania chemikaliów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej, coraz częściej wypierając klasyczne szamba. Oferujemy zarówno kompaktowe modele, takie jak oczyszczalnia przydomowa BioDisc, która sprawdzi się nawet na niewielkich działkach, jak i duże instalacje dla osiedli czy obiektów turystycznych.

Wszystkie dostępne biologiczne oczyszczalnie przydomowe wyróżniają się wysoką wydajnością. Dbamy o to, aby oferować naszym Klientom nowoczesne rozwiązania, dlatego w naszym asortymencie dostępne są jedynie sprawdzone systemy od najlepszych producentów. Cicha praca, intuicyjna obsługa czy niskie koszty eksploatacji to tylko niektóre zalety dostępnych biologicznych oczyszczalni przydomowych – zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą! Wykonujemy oczyszczalnie przydomowe w Tarnowie, Krakowie, Brzesku i innych miejscowościach Małopolski, a także w województwach świętokrzyskim i podkarpackim.

Jak działają biologiczne oczyszczalnie przydomowe?

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie działają na zasadzie przepływu ścieków przez komory, w których zachodzą różne stadia oczyszczania. Proces ten zaczyna się od zbiornika osadnikowego, w którym następuje oddzielanie stałych cząstek od cieczy na drodze sedymentacji. Następnie ścieki przepływają przez kolejne komory, gdzie zachodzą procesy biologicznego rozkładu zanieczyszczeń. Tutaj działają mikroorganizmy tlenowe i beztlenowe. W wyniku procesów rozkładu zanieczyszczeń przez bakterie powstają produkty, które są bezpieczne dla środowiska i mogą być odprowadzone do gruntu lub wód powierzchniowych.

Zalety biologicznych oczyszczalni przydomowych

Biologiczne oczyszczalnie przydomowe mają wiele zalet, które przekładają się na korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim są one ekologiczne i nie generują szkodliwych odpadów. Ponadto ich eksploatacja jest stosunkowo tania, gdyż nie wymagają one zastosowania kosztownych chemikaliów ani częstego wywozu zanieczyszczeń. Dzięki temu koszty utrzymania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków są stosunkowo niewielkie. Co więcej, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na budowę systemu. Warto również zwrócić uwagę na prostotę obsługi i instalacji oczyszczalni przydomowych.

Jeśli rozważasz montaż przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą! Eksperci MAWEX EKO pomogą znaleźć rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości. Doradzimy, czy wybrać wariant biologiczny, czy może ekologiczną oczyszczalnię drenażową, biorąc pod uwagę warunki terenowe, wielkość gospodarstwa domowego i szereg innych czynników. Podpowiemy, jak uzyskać dofinansowanie, zajmiemy się przygotowaniem projektu i montażem systemu, a także pomożemy Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Kompleksowe usługi i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że z naszych usług skorzystało już wielu Klientów. Zachęcamy do dołączenia do ich grona!