Systemy zagospodarowania wody deszczowej

Systemy zagospodarowania wód deszczowych służą do zbierania, magazynowania, a następnie wykorzystania wody deszczowej do podlewania trawnika, prac porządkowych, spłukiwania toalety i prania.
Dzielą się na systemy ogrodowe oraz domowo-ogrodowe.
Rozwiązania kierowane dla osób ceniących środowisko, ale także chcących oszczędzić na zakupie wody.
Woda deszczowa spływająca systemem rynnowym z dachu, poprzez pionowy system spustowy, doprowadzana jest rurami ułożonymi pod ziemią do zbiornika podziemnego. Następnie na filtrze zainstalowanym w rurze wznoszącej zbiornika lub filtrze podziemnym zainstalowanym przed zbiornikiem ( odbywa się jej mechaniczne oczyszczenie z zabrudzeń, a czysta woda spływa do zbiornika. Nadmiar wody, który może okresowo dopływać do zbiornika, odpływa poprzez automatyczny przelew poza zbiornik.
Do podlewania trawnika wykorzystuje się standardowe węże ogrodowe oraz naziemne zraszacze dostępne w punktach ogrodniczych. Systemy ogrodowe obejmują: kompletny zbiornik wyposażony w filtr i przelew, zatapialną samozasysającą pompę jednofazową wyposażoną w automatykę sterującą zamocowaną w zbiorniku, zakończoną poborem z sitkiem oraz niezależną od zbiornika okrągłą skrzynkę ogrodową.