12 paź

Wady i zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnie ścieków stają się coraz bardziej popularne w wielu gospodarstwach domowych, głównie ze względu na ich tanią eksploatację oraz ekologiczne oczyszczanie zanieczyszczeń. W dobie, gdy wszyscy chcemy dbać o środowisko jak najlepiej, warto wykorzystywać takie możliwości. Przydomowe oczyszczalnie ścieków mają mnóstwo zalet, jednak ich założenie posiada również pewne wady. Co przemawia za, a co przeciw założeniu takiej konstrukcji?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – dlaczego nie?

Jedną z największych wad przydomowej oczyszczalni ścieków jest niewątpliwie wysoki koszt jej wykonania. Chociaż wydatek ten zwraca się po około 3 latach, to jednak jednorazowo trzeba wyłożyć sporą sumę pieniędzy, aby coś takiego w ogóle mogło powstać.

Kolejnym zdecydowanym minusem jest przestrzeń. Aby stworzyć na swoim terenie przydomową oczyszczalnię ścieków, potrzeba dużo miejsca, gdyż urządzenia rozmieszczone są dosyć szeroko, aby mogły odpowiednio filtrować nieczystości. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że im większe gospodarstwo domowe, tym więcej będzie potrzeba miejsca na oczyszczalnię, a tym samym zwiększą się koszty jej stworzenia.

To właśnie te dwa punkty sprawiają, że wiele osób rezygnuje z przydomowej oczyszczalni ścieków, zadowalając się jednak zwykłym szambem, którego wykonanie jest proste. Niektórzy również zmęczeni są formalnościami, gdyż, aby stworzyć sobie taką oczyszczalnie, konieczne jest uzyskanie specjalnych pozwoleń.
Mimo to, przy dobrej eksploatacji przydomowa oczyszczalnia ścieków na pewno spełni swoje zadanie. Jest to właściwie najlepsza opcja na swobodne odprowadzanie ścieków z gospodarstwa domowego i chociaż nie można powiedzieć, że jest to rozwiązanie tanie, w ostatecznym rozrachunku z pewnością się opłaci.

Plusy zakładania przydomowych oczyszczalni ścieków

Oprócz wspomnianej już wcześniej wartości ekologicznej, jaką ma przydomowa oczyszczalnia ścieków, na pewno warto wyróżnić tutaj również fakt, że pozwala ona na swobodne odprowadzanie oczyszczonych już ścieków do gruntu.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków wybierane są, głównie ze względu na:
• wysoki komfort, jaki daje korzystanie z takiej technologii
• eliminacja przykrych zapachów, jakie często pojawiają się przy tradycyjnym szambie
• niższe koszty eksploatacji

Przydomowe oczyszczalnie ścieków zaliczają się do nowszej technologii, na całe urządzenie składa się bowiem zespół urządzeń, oczyszczających nieczystości. Dzięki takiej konstrukcji nie trzeba martwić się zalegającymi ściekami, a jedynie regularnym wywożeniem osadów.

Oczyszczalnie przydomowe Mawex Eko

Zapewniamy montaż, doradztwo techniczne, projektowanie oraz serwis urządzeń. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Kontakt

Gabriel Woleński tel. 512 462 835
Mateusz Węgrzyn tel. 887 696 831
E-mail biuro@mawex-eko.pl
    SPRAWDŹ OFERTĘ