Zalety drenażu rozsączającego

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym stanowią wygodne i stosunkowo tanie rozwiązanie, polecane w przypadku miejsc pozbawionych dostępu do sieci kanalizacyjnej. Pozwalają na oczyszczenie ścieków komunalno-bytowych, a następnie ich odprowadzenie do gruntu w sposób bezpieczny dla środowiska. Tłumaczymy, jak działają oczyszczalnie drenażowe i jakie są ich największe zalety.

Jak działają oczyszczalnie z drenażem rozsączającym?

Oczyszczalnia drenażowa to urządzenie składające się z osadnika gnilnego oraz drenażu rozsączającego. Osadnik gnilny ma postać dużego zbiornika, w którym zachodzi wstępne oczyszczanie ścieków. Następnie nieczystości trafiają poprzez studzienkę rozdzielczą do drenażu rozsączającego, zbudowanego z systemu rur drenażowych, umieszczonych na dobrze przepuszczalnym podłożu ze żwiru. W obrębie drenażu zachodzi proces oczyszczania ścieków przez bakterie tlenowe. Dlatego koniecznym elementem systemu jest studzienka napowietrzająca, zapewniająca dopływ tlenu do drenów. Na końcu układu może znajdować się natomiast studnia chłonna.

Montując drenażowe oczyszczalnie ścieków w Nowym Sączu, Krakowie, Wieliczce, Tarnowie i innych miejscowościach w województwie małopolskim, przykładamy szczególną uwagę do spełniania niezbędnych warunków. Należą do nich zgodność z planem zagospodarowania terenu i warunkami wodno-gruntowymi oraz zachowanie odpowiedniej odległości od ujęć wody.

Zalety oczyszczalni drenażowych

Największe zalety drenażu rozsączającego to:

  • wygoda związana z brakiem konieczności wywożenia nieczystości,
  • bezpieczeństwo dla środowiska,
  • przystępna cena zakupu i montażu instalacji,
  • niewielki koszt eksploatacji oczyszczalni,
  • szybki zwrot kosztów inwestycji.

Wybór rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków powinien być podyktowany zarówno względami praktycznymi, jak i finansowymi. Korzystną relację ceny do jakości mają oczyszczalnie drenażowe. Są tanie, praktycznie bezobsługowe, a jednocześnie wydajne i bezpieczne!

SPRAWDŹ OFERTĘ