Zbiorniki bezodpływowe (szamba)

Zbiorniki bezodpływowe (szamba)Zbiorniki bezodpływowe wykorzystywane są w gospodarstwach domowych oraz obiektach komercyjnych, które nie mają dostępu do kanalizacji miejskiej. Oferujemy warianty z tworzyw sztucznych, a także szamba betonowe dla mieszkańców Małopolski oraz innych regionów kraju. Zapewniamy pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. Nasi eksperci doradzą Ci w kwestii wyboru szamba lub przydomowej oczyszczalni biologicznej, zajmą się również montażem systemu. Wszystkie dostępne zbiorniki bezodpływowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz szczelnością. Nasze instalacje są proste w obsłudze, a ich montaż to rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ zapobiega przenikaniu nieczystości do gleby i wód gruntowych.

Jeszcze niedawno na rynku dominowały szamba betonowe – zbiorniki bezodpływowe wykonane ze zbrojonego betonu, budowane na miejscu lub gotowe, osadzane w przygotowanym do tego celu wykopie. W dalszym ciągu cieszą się one dużą popularnością, lecz wypierają je stopniowo z rynku szamba ekologiczne z tworzyw sztucznych. Do najważniejszych zalet zbiorników plastikowych należą:

  • niska waga – szamba z tworzyw sztucznych ważą wielokrotnie mniej od szamb betonowych (kilkaset kilogramów zamiast kilku ton), co znacznie ułatwia transport i obniża koszt montażu,
  • doskonała szczelność – tworzywa sztuczne, w przeciwieństwie do betonu, nie są nasiąkliwe i przez wiele lat zachowują niezmienne parametry fizyczne (nie korodują, nie kruszeją), dzięki czemu odznaczają się stuprocentową szczelnością i nie stwarzają zagrożenia przedostania się ścieków do gleby,
  • estetyka – o obecności szamba plastikowego świadczy tylko niewielki, estetyczny właz (najczęściej zielony, wpasowujący się w otoczenie),
  • wtórne wykorzystanie – po zakończeniu użytkowania plastikowe zbiorniki bezodpływowe można wykorzystać jako element drenażowej oczyszczalni ścieków (po odpowiednim oczyszczeniu) lub zbiornik w systemie zagospodarowania wody deszczowej. Można je także przenieść i wykorzystać w innym miejscu albo poddać recyklingowi.

Zbiorniki na szambo i ścieki Kingspan

Firma Mawex-Eko oferuje niezawodne bezodpływowe zbiorniki podziemne oraz oczyszczalnie ścieków firmy Kingspan. Instalujemy szamba plastikowe o pojemności 3000, 4500 i 6000 litrów. Wszystkie zbiorniki posiadają aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej AT-15-7900/2009, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa i higieny. Wyróżniają się bardzo mocną, żebrowaną konstrukcją, która zabezpiecza przed wyparciem przez wody gruntowe (nawet przy ich wysokim poziomie można bezpiecznie przeprowadzić montaż) i jest odporna ściskanie przez otaczające masy ziemne.
Obszar, na którym instalujemy szamba ekologiczne, to Małopolska, w tym Bochnia i Kraków, a także województwa świętokrzyskie i podkarpackie. Jeżeli potrzebujesz fachowej porady lub poszukujesz godnego zaufania wykonawcy, skontaktuj się z naszymi doradcami. Zbiorniki bezodpływowe (szamba) były do niedawna najpopularniejszym sposobem radzenia sobie ze ściekami bytowo-gospodarczymi. Obecnie mają poważną konkurencję – przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Szamba betonowe ekologiczne

Szamba betonowe, czyli betonowe zbiorniki na nieczystości charakteryzują się jakością, szczelnością i trwałością. Wykonane są w nowoczesny sposób z konstrukcyjnego betonu certyfikowanego, który pozwala na bezawaryjne użytkowanie szamba przez wiele lat. Firma Mawex-Eko zajmuje się realizacją szamb betonowych odpowiadającym potrzebom Klientów, dlatego w ofercie znajdują się szamba betonowe jedno- i dwuczęściowe. Masa takiego zbiornika nie pozwala na obruszenie bądź wypchnięcie przez napór powodowany przez wody gruntowe. W celu zagęszczenia betonu wykorzystywanego do produkcji szamb stosuje się formy wibrujące.

Szamba betonowe dla mieszkańców Małopolski

Wiele gospodarstw domowych w Małopolsce wciąż nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. Z tego powodu mieszkańcy regionu poszukują rozwiązań, które umożliwią wygodne odprowadzanie nieczystości, a przy tym nie będą emitować brzydkich zapachów czy nadmiernego hałasu. Chociaż oczyszczalnie przydomowe w Tarnowie, Bochni czy Wieliczce cieszą się rosnącą popularnością, wciąż często wybierane są klasyczne zbiorniki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy wykonanie szamb betonowych dla mieszkańców Małopolski. Zapewniamy kompleksową obsługę – od pomocy w dobraniu właściwego zbiornika, poprzez przygotowanie terenu, aż po instalację poszczególnych elementów.